Konstrukcja narzędzi

Doskonała jakość – dzięki dobrym pracownikom

Kto chce dostarczać produkty doskonałej jakości, nie może oszczędzać na składnikach. Dlatego firma Spelsberg niczego nie pozostawia przypadkowi, lecz na wszystkich etapach łańcucha procesów zapewnia sobie wykwalifikowanych pracowników. Niezależnie od tego, czy chodzi o konstrukcję narzędzi czy o budowę narzędzi – wszędzie pracują fachowcy, którzy są w stanie rozwijać swoje własne pomysły i urzeczywistniać je równie starannie, jak zyskownie. W ten sposób oszczędza się czas i zapewnia standardową, wysoką jakość firmy Spelsberg. 

W miejscach produkcji Schalksmühle i Buttstädt znajdują się wyłącznie najnowocześniejsze, wydajne centra obróbkowe oraz maszyny zgodne z najnowszym stanem techniki. Stosuje się tu zarówno nowe metody takie jak wtrysk dwukomponentowy, jak i termoplastyczne odlewy piankowe.

Doskonała jakość – dzięki dobrym pracownikom

W firmie Spelsber cały proces dostosowywania – od pomysłu po certyfikowany model seryjny – przebiega w jej zakładzie głównym w Schalksmühle. Tym samym współpraca poszczególnych ekspertów i działów zostaje znacznie uproszczona. Poszczególne etapy pracy perfekcyjnie zazębiają się ze sobą, podobnie jak dzieje się w przypadku kół zębatych. Gwarantuje to osiąganie najlepszych wyników w jak najkrótszym czasie. 

Na początku każdego projektu projektanci i zleceniodawcy zasiadają przy jednym stole, by dokładnie określić wszystkie wymagania względem rozwiązania, które ma zostać opracowane, a następnie stworzyć pierwszy, trójwymiarowy model CAD. W tym momencie powstają podwaliny sukcesu, ponieważ wyłącznie wówczas, gdy wszystkie szczegóły uzgodnione zostaną jeszcze przed pierwszą fazą projektowania, na końcu powstanie dopracowany produkt.