Projektowanie produktu w 3D

Skracanie cennego czasu projektowania za pomocą technologii 3D

Skracanie cennego czasu projektowania za pomocą technologii 3D

Zapotrzebowanie na dalsze skracanie czasu projektowania nowych produktów zmotywowało firmę Spelsberg już w roku 2008 do zainwestowania w drukarkę 3D. Od tego czasu drukarka działająca według technologii PolyJet ogromnie przydaje się przede wszystkim przy budowie prototypów. 

Bazą części wytwarzanych za jej pomocą jest cyfrowy rysunek konstrukcyjny, którego dane mogą zostać wykorzystane bezpośrednio przez drukarkę. Działa ona w ten sposób, że stopniowo nakłada ona na siebie ultra cienkie warstwy utwardzanego światłem tworzywa sztucznego, aż w końcu zostanie utworzony element konstrukcyjny o wymaganych wymiarach. Podobnie jak w przypadku późniejszego produktu seryjnego, można go przykleić, wykonać na nim nadruk lub naparować na niego warstwę aluminium, a wtedy będzie on mógł nie tylko pełnić funkcję modelu pokazowego, lecz będzie można go od razu wykorzystać do testu działania. 

Te wczesne badania pozwalają natychmiast wykryć ewentualną potrzebę wprowadzenia zmian. Można wtedy zareagować i wykonać ponowną regulację, tym samym skracając drogę do sukcesu. 

Prototyp zbliżony do wersji seryjnej

Za pomocą prototypów zbliżonych do wersji seryjnej na podstawie naszego bogatego asortymentu części standardowych tworzymy próbkę, która wykazuje się takimi samymi lub podobnymi właściwościami materiału, jak Twój produkt na życzenie. Dzięki temu już we wczesnej fazie projektu możliwe jest przeprowadzanie badań takich jak badanie stopnia ochrony IK, zastosowanie frezowania , by uzyskać wymagany rezultat obróbki, lub zastosować inne metody obróbki i wykonać testy dotyczące właściwości.

Prototyp elektrotechniczny

Jeśli sobie tego zażyczysz, już podczas projektowania możemy udostępnić Ci w pełni działającą próbkę. Nasi wyszkoleni w zakresie elektrotechniki pracownicy wykonają próbkę zgodnie z Twoimi życzeniami. W tym celu wyszukamy odpowiedni produkt z naszego asortymentu i od razu zlecimy jego wyposażenie. Na podstawie takiej próbki będziesz mógł wyrobić sobie zdanie o produkcie, a my dzięki sprawnej pracy Działu Projektowania bez problemu wdrożymy proponowane zmiany. Ponadto dzięki wykonaniu próbki już we wczesnej fazie projektowania możliwe jest przeprowadzenie testów wytrzymałości. Da Ci to pewne pojęcie o wykonalności i gotowym produkcie. W ten sposób projektujesz wraz z nami od samego początku we właściwym kierunku, a tym samym oszczędzasz czas i obniżasz koszty.