Verbaute Elektronik in Ortbeton von Spelsberg, Unterputzdosen für Ortbeton

Spelsberg: rozwiązania dla budownictwa betonowego

Beton stanowi podstawę wielu budynków. Niezależnie od tego, czy w budownictwie używkowym, czy mieszkaniowym – efektywność budownictwa betonowego jest wysoko ceniona w obu tych obszarach. Krótki czas budowy w połączeniu z wysokim stopniem prefabrykacji w sposób oczywisty przemawiają za użyciem betonu.

Niemniej w porównaniu z innymi konstrukcjami niezmiernie duże znaczenie ma tutaj wyjątkowo dobrze zaplanowana i wydajna instalacja elektryczna.

Sprytne rozwiązania firmy Spelsberg

Właśnie to zapewniają rozwiązania dla budownictwa betonowego firmy Spelsberg. Nadają się zarówno do montażu w konstrukcjach z betonu lanego, jak również w konstrukcjach z prefabrykatów.

Puszki przełącznikowe i osprzętowe, puszki do betonu lekkiego, skrzynki montażowe, uniwersalne oprawy oświetleniowe oraz przepusty ścienne i stropowe w systemie IBT firmy Spelsberg bez problemu można przymocować do deskowania przed właściwym procesem betonowania, a następnie się je zalewa.
Wyjątkowo wysoka stabilność i wytrzymałość produktów IBT pewnie odcina ich wnętrze od betonu i gwarantuje wysoce stabilne ułożenie.

Firma Spelsberg opracowała system IBTronic, umożliwiający wygodne i łatwe wbudowywanie w betonowe stropy lamp halogenowych lub LED, głośników, a także wysokiej jakości elektroniki, takiej jak elementy systemu KNX czy transformatory. Dzięki opatentowanej technologii rozporowej obudowy można montować w równej mierze bezpiecznie w deskowaniu poziomym, jak i pionowym.
Te i pozostałe technologie w zakresie budownictwa betonowego zapewniają wielofunkcyjne i solidne rozwiązania w zakresie instalacji elektrycznej w budynkach wszelkiego rodzaju.

więcej informacji

Stabilna konstrukcja

Podczas renowacji budynków na drezdeńskiej starówce zastosowano produkty firmy Spelsberg z serii IBT. Historyczne fasady współgrają z rozwiązaniami instalacyjnymi XXI wieku.

Studia przypadków z zakresu budownictwa betonowego

Referencje

  • Henninger Turm, Frankfurt
  • RWE Tower, Dortmund
  • Limbecker Platz, Essen
  • Quartier Belvedere, Wiedeń
  • ÖBB-Tower
  • Vienna Twin Tower
  • JVA Billwerder, Hamburg