In den Betonwänden des Limbecker Platz in Essen sind Geräte- und Deckendosen, Verbindungskästen von Spelsberg verbaut

Produkty IBT w praktyce

Bezpieczna instalacja elektryczna dla „Limbecker Platz“ w Essen

Centrum handlowe „Limbecker Platz“ w Essen, jako inwestycja o powierzchni użytkowej liczącej 70 000 metrów kwadratowych i o wartości blisko 300 milionów euro, zalicza się do największych śródmiejskich obiektów tego typu w Niemczech. W jej betonowych ścianach i stropach ukryte zostały produkty firmy Spelsberg, które stworzyły idealne ramy dla instalacji elektrycznej

Seria IBT została stworzona specjalnie z myślą o budownictwie betonowym i pozwala na optymalny montaż wyposażenia technicznego najwyższej jakości zarówno w konstrukcjach z betonu lanego, jak w konstrukcjach z prefabrykatów. Puszki osprzętowe i sufitowe, skrzynki łączeniowe oraz pozostałe urządzenia instalacyjne należy przymocować do deskowania przed właściwym procesem betonowania, a następnie je zalać. Opatentowana zasada uszczelniania – membrana okalająca wprowadzaną rurkę – zapewnia odciążenie naciągu i szczelność elementów w puszkach i skrzynkach przyłączeniowych IBT. Ponadto dzięki opatentowanej technologii rozporowej obudowy można montować w równej mierze bezpiecznie w deskowaniu poziomym, jak i pionowym. Rozpórki utrzymują puszkę we właściwej pozycji podczas zalewania jej betonem także pod skrajnie wysokim ciśnieniem.
W ten sposób rozwiązania firmy Spelsberg w zakresie instalacji w betonie umożliwiają stosowanie sprzętu elektrycznego najwyższej jakości na placach, w korytarzach i w ponad 200 sklepach.