Grawerowanie

W naszej firmie na obudowach Spelsberg możemy wykonać grawer zgodny z Twoim życzeniem. Ten trwały sposób znakowania może służyć do oznaczania lub zaznaczania ważnych danych dotyczących bezpieczeństwa technicznego; na przykład, aby jednoznacznie powiązać numer seryjny z produktem. Wysoki kontrast wytrzymuje także oddziaływania mechaniczne. 

Firma Spelsberg graweruje Twoje obudowy według Twoich wytycznych – również w przypadku niewielkiej liczby sztuk, szybko i niedrogo. 

Czym są grawerunki?

W przypadku grawerunku mamy do czynienia z rytowaniem liter lub wzorów w elementach z tworzywa sztucznego, na przykład w obudowach, fragmentach paneli przednich, panelach przednich wczepianych lub profilach. 

Grawerunek wykonuje się na powierzchni części z tworzywa sztucznego narzędziem, tj. rylcem lub frezem. Podczas procesu obróbki obracające się narzędzie usuwa część materiału, który optycznie odcina się od tła. Metoda ta umożliwia wykonywanie wszystkich krojów czcionki i symboli. Szerokość linii nie powinna przekraczać 1 mm, a wysokość czcionki ze względu na czytelność powinna wynosić przynajmniej 3 mm.