Druk z użyciem folii hot-stampingowej

Pierwsze wrażenie często rozstrzyga o tym, jaka jakość zostanie przypisana produktowi. Najpiękniejsza obudowa może wyglądać na tanią przez niedbały nadruk. Dlatego w firmie Spelsberg decyzję o tym, jaką metodą wykonamy oznaczenia na naszych produktach, zawsze podejmujemy ze szczególną starannością i wyszukujemy sposób, który jest nie tylko funkcjonalny, lecz także stanowi najlepszy wybór pod względem wizualnym. 

Wielu naszych zleceniodawców zleca naszej firmie opracowywanie rozwiązań, które później są montowane w widoczny sposób w miejscach publicznych – na przykład na peronach lub stacjach ładowania samochodów z napędem elektrycznym. W takich przypadkach nadruk w żadnym razie nie może odbiegać od reszty – wszystko musi być wykonane w jednolitym charakterze i być spójne z wzornictwem produktu.  

Dlatego do naszej oferty usług, jako opcję wykonywania nadruków i oznaczeń o nadzwyczaj wysokiej jakości, wprowadziliśmy metodę druku z użyciem folii hot-stampingowej. 

O druku z użyciem folii hot-stampingowej

W przypadku tej technologii cieniuteńka folia za pomocą matrycy silikonowej w kombinacji z naciskiem i ciepłem jest trwale łączona z obudową, tworząc tym samym równie piękny, jak trwały rezultat. 

Na rynku dostępne są rozmaite folie, takie jak znajdują zastosowanie również w przemyśle meblowym i samochodowym, więc bez problemu można znaleźć idealny wzór do własnego zastosowania. Do wytwarzania folii stosuje się pigmenty barwiące, metale, a także lakiery, co prowadzi do uzyskiwania nad wyraz różnorodnych efektów na powierzchniach. Na przykład folie chromowane zapewniają uzyskanie sportowego, metalicznego wyglądu, który doskonale nadaje się do zastosowania w branży motoryzacyjnej. 

Niemniej w związku z tym, że dla każdego motywu trzeba wykonać nową matrycę, druk z użyciem folii hot-stampingowej przy mniejszych ilościach znacznie podnosi koszty jednostkowe.

Szczegóły: 

  • z reguły druk jednobarwny (w zależności od stosowanej folii) 
  • rozmiar nadruku zmienny, wynika z danej matrycy
  • nie rozmazuje się 
  • odporność na zarysowanie
  • możliwość wykonania różnorodnych powierzchni i efektów od wysokiego połysku po połysk metaliczny