Spelsberger Verteilerkästen kommen auch auf hoher See zurecht, Platzsparende Verbindungsdosen und Kleinverteiler für feuchte Umgebungen auf dem Schiff.

Na pełnym morzu

Na pokładzie jachtu Sirius 35 DS wytrzymałe rozdzielnice i puszki łączeniowe zapewniają niezawodne złącze zasilania

Jego białe żagle można dostrzec z daleka, gdy elegancko sunie po tafli wody – to właśnie jacht Sirius 35 DS. Ten kompaktowy jacht zapewnia wszystko, czego może sobie zażyczyć żeglarz, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. A jest tak dlatego, że każdy amator żeglugi może w pełni dostosować projekt swojego jachtu Sirius 35 DS do swoich indywidualnych potrzeb. Już na etapie opracowywania szkutnicy w stoczni Sirius w Plön kierowali się pomysłami i doświadczeniami swoich klientów. Efektem tej pracy jest uniwersalny jedenastometrowy jacht z efektywnym wykorzystaną przestrzenią i elastycznymi możliwościami dostosowywania. Nic dziwnego, że w łodziach producenta z Plöner, które wyposaża się według indywidualnych potrzeb, wykorzystuje się rozdzielnice i puszki łączeniowe firmy Spelsberg.

Wynika to z tego, że produkty elektroinstalacyjne firmy Spelsberg doskonale dostosowują się do danych warunków i bez trudu mieszczą się w zwartym kadłubie jachtu. Zostały one umieszczone przede wszystkim w miniwarsztacie pod salonem. Stamtąd właściciel jachtu w pozycji siedzącej może uzyskać dostęp do całej instalacji elektrotechnicznej łodzi. Korzystając ze stołu warsztatowego z miniaturowym imadłem, może on nawet dokonywać małych napraw.
W małej komorze umieszczono skrzynki rozdzielcze z serii AKi firmy Spelsberg.  Ta oznaczona jako „Zasilanie z lądu” rozdziela energię elektryczną, którą pobiera się z zewnątrz na przystani. Znajdująca się obok przetwornica rozdziela prąd z akumulatora na pokładzie. W ten sposób żeglarze mogą w każdej chwili polegać na niezawodnym zasilaniu elektrycznym – na przystani i na pełnym morzu.

Za zastosowaniem puszek łączeniowych Abox-i oraz skrzynek rozdzielczych z serii AKi przemawia nie tylko ich zwarta konstrukcja i duża elastyczność, lecz także wysoka wytrzymałość produktów wykonanych w jakości przemysłowej. Rozdzielnice i puszki łączeniowe opracowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w surowych warunkach firmy Spelsberg wyróżniają się najlepszymi właściwościami materiału, sprawdzoną niezawodnością, a także optymalnym działaniem i trwałością w ekstremalnych warunkach. Poliwęglan wzmocniony włóknem szklanym zapewnia wysoką wytrzymałość. Dzięki temu rozdzielnice i puszki łączeniowe niezawodnie chronią delikatną elektronikę umieszczoną w ich wnętrzach przed wilgocią, niską i wysoką temperaturą, promieniowaniem UV, olejami, smarami oraz wstrząsami lub uderzeniami – także na surowych morzach Szwecji, Norwegii czy Danii.