Schaltanlagenbau für eine zuverlässige und flexible Energieversorgung, Schaltanlagen besonder geeignet für Industrieumgebungen mit hohem Feuchtigkeitsgrad

Budowa rozdzielnic w praktyce

Idealne porozumienie w pakiecie

Niebieskawa, połyskliwa powierzchnia na dachach we wschodniej części Brandenburgii wydaje się nie mieć końca. Moduły fotowoltaiczne gromadzą się tu w rzędach tuż obok siebie. Na dachu o łącznej powierzchni niemal 15 000 m² przedsiębiorstwo SRU Solar zamontowało i podłączyło instalację fotowoltaiczną o mocy znamionowej niemal 1000 kWp.

W jednej z hal na rozległym terenie Gordon Koch, przedstawiciel handlowy firmy Spelsberg, oraz Harald Buschky, inżynier elektryk w firmie SRU Solar, stoją przed rozdzielnicą instalacji fotowoltaicznej firmy Spelsberg. Wspólnie dyskutują na temat prawidłowej instalacji urządzenia. Przy licznych rozdzielnicach firmy Spelsberg na tym terenie szczególne ważne jest dobre porozumienie.

Firma SRU Solar AG z Thüringen współpracuje z firmą Spelsberg także przy wielu innych projektach. – W firmie Spelsberg cenię sobie dobry stosunek cen do jakości, jak również możliwość współpracy – mówi Harald Buschky. To właśnie osobisty kontakt z pracownikami działu sprzedaży firmy Spelsberg przekonał specjalistę w dziedzinie energii solarnej do firmy: – Nawet przy wąskich gardłach dostaw dzięki małym odległościom i szybkim reakcjom zawsze mogliśmy dojść do porozumienia. Wymiana doświadczenia między producentem a farmą fotowoltaiczną nawet przy skomplikowanych wymaganiach dotyczących instalacji elektrycznej zawsze przynosiła rozwiązanie – zarówno w przypadki instalacji po stronie prądu stałego, jak i przemiennego.