Schaltanlagenbau für eine zuverlässige und flexible Energieversorgung, Schaltanlagen besonder geeignet für Industrieumgebungen mit hohem Feuchtigkeitsgrad

Elektrownia słoneczna na dachu

Jeden z tych trzech układów modułów na dachach na terenie miejskiego zakładu użyteczności publicznej nad Dolnym Renem wytwarza 115 kWp. Pod dachem podłączono jego całą instalację elektryczną. Do każdego z 15 falowników podłączono przewód zasilający, przez który przemieniona właśnie z prądu stałego na prąd przemienny energia przepływa do rozdzielnicy – zmontowanej z obudów GTi firmy Spelsberg.

Podczas realizacji budowy instalacji elektryk Klaus Oehme wybrał firmę Spelsberg: – Właśnie w dziedzinie fotowoltaiki każda skrzynka to pojedynczy egzemplarz. Dzięki systemowi GTi firmy Spelsberg mogę dowolnie zestawiać obudowy w zależności od potrzeby. Oehme chętnie wykorzystuje produkty firmy Spelsberg także przy innych projektach. Podczas swojej pracy sam przekonał się, że te wytrzymałe obudowy wykonane w jakości przemysłowej są bardziej niezawodne i trwałe niż niedrogie towary importowane.

Elektryka przekonały też usługi świadczone przez firmę Spelsberg. Nawet w czasach, gdy fotowoltaika przeżywała swój największy boom, mógł polegać na terminowych dostawach firmy z Sauerland. – Kiedy występowały jakieś problemy, mój doradca z firmy Spelsberg zawsze wskazywał mi rozwiązanie. Dobry doradca i wysoka elastyczność – nie mam powodu, by rozważać skorzystanie z innego produktu.