Obudowy puste do zastosowań w obszarach przemysłowych

Jako długoletni eksperci w branży obudów i branży elektrycznej oferujemy duży wybór wszelkiego rodzaju obudów pustych do zastosowań w obszarach przemysłowych. Obszary zastosowań rozwiązań w zakresie obudów są niezmiernie różnorodne. Niezależnie od tego, czy wytwarzasz produkty dla przemysłu, czy poszukujesz specjalnych rozwiązań na potrzeby instalacji zakładowych i przemysłowych – przy ponad 1000 różnych wariantów obudów możliwe jest sprostanie niemal każdej potrzebie. Nasze produkty znajdują zastosowanie na przykład w technice pomiarowej, technice regulacji i sterowania, technologii telekomunikacyjnej oraz w budowie maszyn i instalacji przemysłowych.

Niezależnie od tego, czy wytwarzasz produkty dla przemysłu, czy poszukujesz specjalnych rozwiązań na potrzeby instalacji zakładowych i przemysłowych – przy ponad 1000 różnych wariantów obudów możliwe jest sprostanie niemal każdej potrzebie. Nasze produkty znajdują zastosowanie na przykład w technice pomiarowej, technice regulacji i sterowania, technologii telekomunikacyjnej oraz w budowie maszyn i instalacji przemysłowych.

Obudowy puste z tworzywa sztucznego i aluminium

Nasze obudowy z tworzywa sztucznego są wykonywane z polistyrenu, ABS lub wzmocnionego włóknem szklanym poliwęglanu. Z myślą o obszarach specjalnych, które stawiają podwyższone wymagania pod względem odporności na określone środki chemiczne, dostępne są wykonania z aluminium. W zależności od wariantu produktu nasze obudowy przemysłowe wykazują się stopniami ochrony IP65, IP66 lub IP67 zgodnie z EN 60529, są więc pyłoszczelne, zabezpieczone przynajmniej przed strumieniem wody i w razie potrzeby nawet przed krótkotrwałym zanurzeniem w wodzie. Można je zamówić w wielu rozmiarach i dowolnie z gładkimi lub przygotowanymi wstępnie metrycznymi otworami do wyłamania i modułowymi narzędziami. Poza dużym wyborem akcesoriów takich jak płyty montażowe, zestawy zawiasów i rozmaite szyny znormalizowane w ramach usług dodatkowych oferujemy rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta oparte na naszych produktach standardowych.

Dopasowanie do indywidualnych życzeń klientów

Ponieważ łączymy wszystkie kompetencje – od opracowywania poprzez budowę prototypów, badanie i certyfikację aż po budowę narzędzi i produkcję – w jednym zakładzie, firma Spelsberg w szczególnej mierze wyróżnia się indywidualnym opracowywaniem różnorodnych rozwiązań w zakresie obudów. Możliwe jest przy tym wykonanie nadruków na pokrywie oraz specjalnie powlekanej powierzchni, tak samo jak dodatkowych otworów lub gwintów – i to już od niewielkiej liczby sztuk. Za takie dopasowania, a także budowę prototypów, odpowiada nasz specjalny Dział Dostosowywania. Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących naszych różnorodnych możliwości dopasowania w tej dziedzinie!

Własne laboratorium badawcze akredytowane przez VDE i UL

Jako przedsiębiorstwo przetwarzające tworzywa sztuczne i producent obudów z wieloletnim doświadczeniem dysponujemy ponadto fachową wiedzą elektrotechniczną z zakresu materiałów elektroinstalacyjnych. Dzięki temu możemy przeprowadzać stosowne badania nie tylko w naszym wewnętrznym laboratorium badawczym akredytowanym przez VDE i UL, lecz także na miejscu u klienta. Taka akredytacja gwarantuje nieprzerwanie wysoki i równy standard jakościowy naszych produktów i usług.

Użyteczne pliki CAD do pobrania

Szczegółowe dane techniczne dotyczące wymiarów, materiałów i pozostałych właściwości takich jak stopień ochrony i palność są podane na poszczególnych stronach produktów. Poza tym po krótkiej rejestracji przez mójSpelsberg uzyskasz tam dostęp do pobrania plików CAD dotyczących poszczególnych obudów pustych. Dzięki użytecznym widokom 3D uzyskasz z wyprzedzeniem dokładny co do milimetra obraz obudowy i będziesz mógł z niego skorzystać choćby w ramach projektowania swojego produktu.

Profesjonalne doradztwo i wsparcie projektów

Jeśli masz więcej pytań dotyczących naszych rozwiązań w zakresie obudów, zapraszamy do kontaktu. Nasi doświadczeni pracownicy służą również pomocą, jeśli potrzebujesz porady w sprawie licznych możliwości dostosowania obudów pustych do indywidualnych potrzeb. Przekonasz się, że doskonale znamy specyficzne potrzeby, choćby konstruktorów, projektantów, deweloperów, techników czy kupujących. Rozwijaj się dzięki naszemu doświadczeniu zbieranemu przez ponad 100 lat przez specjalistę w dziedzinie obudów!

Kontakt bezpośrednio do naszych ekspertów

Wniosek o udzielenie informacji