Studia przypadków z dziedziny przemysłu

Obudowy Spelsberg chronią delikatne systemy kontroli jakości wody

Technologia pomiaru jakości wody wymaga stosowania komponentów najwyższej klasy właśnie w środowisku przemysłowym, ponieważ precyzyjne kontrole rozmaitych parametrów są tutaj nieodzowne. Jako specjalista w dziedzinie systemów pomiaru jakości wody firma Analytical Technology Inc. oferuje szeroką paletę produktów – od 2-przewodowych przetworników pomiarowych poprzez systemy analityczne z regulatorami PID aż po przenośne przyrządy kontrolne do określania zawartości ozonu, chloru lub fluorku.

Tak jak w przypadku wszystkich technologii, w kontroli procesów ważne jest, by systemy analityczne działały bezawaryjnie i bez wskazywania niepoprawnych wartości pomiarowych, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby to być niebezpieczne dla ludzi, a zakładom groziłyby wysokie koszty spowodowane usterkami i przestojem. Dlatego też delikatna elektronika musi być niezawodnie chroniona przez obudowę, która została stworzona specjalnie z myślą o takim obszarze zastosowania. W związku z tym firma Analytical Technology Inc. konsekwentnie stosuje obudowy firmy Spelsberg.

Ich wytrzymała konstrukcja umożliwia pewny monitoring we wszystkich obszarach zastosowania, choćby w przypadku uzdatniania ścieków, przemysłowej wody chłodzącej lub wody do mycia w przemyśle spożywczym.

Chris McTear, Menedżer techniczny w firmie Analytical Technology Inc. uzasadnia: „Dla wielu naszych klientów ważne jest, by parametry nieustannie czuwały nad bezpiecznym i higienicznym funkcjonowaniem ich zakładów. Stawiają na jakość i niezawodność naszych produktów.

W związku z tym używamy wyłącznie komponentów od producentów, których darzymy zaufaniem. Firma Spelsberg jest wiodącym producentem obudów najwyższej jakości. Wiemy, że obudowy Spelsberg odpowiadają naszym wysokim wymaganiom i umożliwiają łatwą instalację”.

W firmie Analytical Technology stosuje się cały szereg produktów Spelsberg, między innymi obudowy przemysłowe TK, puszki rozgałęźne Abox i skrzynki rozdzielcze AK.