Ochrona przeciwpożarowa w praktyce

Bezpieczne rozwiązanie dla linii metra 55

Berlińska linia metra 55 kursuje na odcinku pomiędzy przystankami Brandenburger Tor a Hauptbahnhof. 365 dni w roku, przez całą dobę. Berlińskie Zakłady Komunikacyjne (BVG) mają wyśrubowane wymagania względem warunków bezpieczeństwa stwarzanych przez urządzenia elektrotechniczne w tunelach. W razie pożaru muszą one również gwarantować sprawne działanie niezbędnych urządzeń.

W tym surowym środowisku puszki przeciwpożarowe firmy Spelsberg wraz ze swoim wbudowanym bezpiecznikiem chronią sieć elektryczną. W razie pożaru gwarantują działanie oświetlenia i urządzeń ewakuacyjnych przez co najmniej 30 minut.

Zaprojektowane wyłącznie z myślą o Berlińskich Zakładach Komunikacyjnych puszki rozgałęźne specjalnego typu WKE 300 BVG i WKE 400 BVG o klasie ochronności II i stopniu ochrony IP66 są wykonanie z wyjątkowo wytrzymałego, bezhalogenowego i samogasnącego duroplastu. Bezpieczne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie ważne są ochrona przeciwpożarowa, wysoka wytrzymałość na uderzenia oraz niezawodna pyło- i wodoszczelność.

Do pobrania

Nie znaleziono plików