Customizing Loesungen

Studia przypadków

Obudowy szyte na miarę

Twarda skorupa, mocny środek

Firma Spelsberg produkuje indywidualnie dopasowane obudowy TK 1818 na potrzeby rozwiązania w zakresie rozruszników silnikowych firmy Siemens. Specjalista w dziedzinie obudów z Sauerland z niewielkim wyprzedzeniem dostarcza niedrogą i dokładnie dopasowaną obudowę do krytycznego czasowo projektu z terminem dostawy wynoszącym 14 dni.

– W firmie Spelsberg odnaleźliśmy partnera, który nie tylko wnosi imponujący know-how i niezbędne wyposażenie maszynowe, lecz także ma równie wysokie standardy dotyczące jakości jak my – potwierdza Thomas Mielke, menedżer produktu Solution Support w firmie Siemens AG w Lipsku, będą cym osobą odpowiedzialną za opracowywanie rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. – Współpraca z firmą Spelsberg przebiega bardzo profesjonalnie i sprawnie. Otrzymuje się od niej nie tylko produkty wysokiej jakości, lecz także ofertę usług, której nie można się powstydzić.

Podczas realizacji zlecenia firma Spelsberg wykorzystała standardową obudowę pustą z tworzywa sztucznego ze swojego szerokiego asortymentu. Obudowa TK 1818 z wytrzymałego, odpornego na uderzenia tworzywa sztucznego została zaopatrzona w nadbudowaną skrzynkę i dokładnie dopasowane frezy. – Dzięki naszemu centrum obróbkowemu i niezawodnej sieci partnerskiej takie modyfikację możemy realizować niedrogo i szybko – mówi pan Volker Leck, menedżer produktu odpowiedzialny za projekt w firmie Spelsberg. – Aby zachować elastyczność dla przyszłych możliwych zastosowań rozrusznika silnika, zdecydowaliśmy się na użycie jednej z najbardziej uniwersalnych obudów, które mamy w ofercie, czyli obudowę pustą z serii TK.

Dzięki firmie Spelsberg brytyjskie sale lekcyjne są bardziej wydajne energetycznie

Obudowy firmy Spelsberg wprowadzają się do brytyjskich sal lekcyjnych. Ma to związek z tym, że angielski dostawca systemów okablowania Metway wykorzystuje produkty z Niemiec jako obudowy do swojego urządzenia „Classroom Control Box”. Pozwala ono na łatwe, wydajne i niedrogie sterowanie oświetleniem w salach lekcyjnych.

Cały układ sterowania dla maks. 15 świateł mieści się w jednej płytkiej obudowie z serii TK firmy Spelsberg. Spośród łącznie 13 obudów podstawowych z serii TK z polistyrenu z trzema różnymi wysokościami pokrywy firma Metway zdecydowała się na produkt TK PS 2518 w wersji płytkiej o długości 254 mm i szerokości 180 mm.

Projekt „Classroom Control Box” odbywa się już w ramach kolejnej współpracy obu przedsiębiorstw. Firmę Metway i firmę Spelsberg łączy długoletnie partnerstwo. Jednak nie był to jedyny powód, dla którego zdecydowano się a produkty Spelsberg. – Przede wszystkim przekonało nas to, że firma Spelsberg może dopasować obudowy precyzyjnie do naszych wytycznych – wyjaśnia Rob Crookes z firmy Metway.
Wnętrze i strona zewnętrzna obudowy jest idealnie dostosowana do połączeń wtykowych firmy Metway, których używa się w urządzeniu. Eksperci z firmy Spelsberg według wytycznych firmy Metway opracowali szyte na miarę urządzenia do sterowania oświetleniem. – Dzięki naszej modułowej konstrukcji form wtryskowych byliśmy w stanie szybko i niedrogo dopasować nasze obudowy do wymagań firmy Metway. Do tego przypadku zastosowania wyjątkowo odpowiednia okazała się wszechstronna seria TK – wyjaśnia Volker Leck z firmy Spelsberg.

Efektem współpracy firmy Metway i firmy Spelsberg jest optymalnie dopasowane urządzenie „Classroom Control Box“. Ten wstępnie zmontowany produkt nie tylko sprawia, że oświetlenie w salach lekcyjnych staje się bardziej wydajne, lecz także znacznie zmniejsza wydatki związane z wykonywaniem instalacji i okablowania. Dzięki temu systemowi sterowania oświetleniem można zaoszczędzić 20 procent energii i jej kosztu w stosunku do tradycyjnego oświetlenia sal lekcyjnych.